Gülcemal Dizisi Konusu ve Oyuncuları! Gülcemal Gerçek Bir Hikayeden mi Uyarlandı?

Gülcemal Dizisi

FOX TV'nin yeni dizisi, 6 Nisan Perşembe akşamı ilk bölümüyle izleyicilerle buluştu. Başrollerinde Murat Ünalmış ve Melis Sezen'i bir araya getiren dizi, dikkat çeken oyuncu kadrosu ve hikayesiyle izleyicilerden tam not aldı. Gülcemal dizisinin konusu nedir? dizi hikayesi gerçekte yaşanmış bir olayı mı ekranlara taşıyor? merak ediyor iseniz işte detaylar...

MF Yapım'ın yeni dizisini Yusuf Pirhasan yönetiyor ve dizinin senaryosunu ise daha önce Hercai, Aşk Laftan Anlamaz, Aşk Yeniden gibi dizilerin senaristliğini yapan Eda Tezcan Çalışkan kaleme alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Murat Ünalmış, Melis Sezen, Edip Tepeli, Nilay Erdönmez, Atilla Şendil, Cahit Gök, Nilüfer Açıkalın, Samet Kaan Kuyucu, Meltem Akçöl, İpek Ayaz Kortunç, Sabahattin Yakut, Gökçem Çoban, Melike Küçük ve Ayda Aksel gibi önemli oyuncular yer alıyor.

Gülcemal Dizisinin Konusu Nedir?

Gülcemal'in Konusu Ne?

Çocukken annelerinin başka bir adama kaçmak için terk ettiği iki kardeş olan Gülcemal (Murat Ünalmış) ve Gülendam’ın hayatı annelerinin gidişiyle paramparça olur. Zorluklar içinde büyüyen iki kardeş kendilerine imrenilecek bir hayat kurarak yıllar sonra Bursa’ya dönerler. Gülcemal’in tek amacı annesinden intikam almaktır. Onun herşeyini alacak, sonunda kapısına muhtaç edecek ve annesi ona “İyi ki seni doğurmuşum oğlum” diyecektir. Annesizliği, çocukluk yarasına saklayıp o yarayı hiç kapatmayan Gülcemal güçlü ve acımasız bir adamdır. Annesinin deyimiyle bir yılan...

Gülcemal Dizisi Oyuncuları

Ancak daha Bursa’ya döndüğü ilk gün uzun kirpikli bir kızla karşılaşır. Korku ve öfkeyle başlayan bu tanışıklık uzun sürecek bir hikayenin ilk cümlesidir halbuki. Deva (Melis Sezen), Gülcemal’in annesi Zafer hanıma çalışan bir ipek boyama ustasıdır. Üstelik Deva’yı, Zafer Pehlivan büyütmüştür. Onun manevi annesidir ve Deva evlenmek üzeredir. Ancak bu düğünün olmaması için Gülcemal ve onun en büyük düşmanı Zafer Pehlivan elinden geleni yapacaktır. Herkesin kendince bir hesabı vardır bu düğünün bozmak için. Her şeyden habersiz masum Deva ise hayatının bir gün içinde paramparça oluşunu izleyecektir.

Gülcemal dizisi Bursa'da çekiliyor. Gerçek bir hikayeden uyarlama olup olunmadığı ise henüz bilinmiyor, öyle olsa idi muhakkak ekranda "Gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır" yazısı görürdük gibi.

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu